AKTUALNOŚCI
Webinarium: Webinarium: Raportowanie schematów podatkowych (MDR), 06.08.2020 r.

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Kancelarią Andersen zapraszają na bezpłatne webinarium pt.:

Raportowanie schematów podatkowych (MDR) – aspekty praktyczne

TERMIN: 6 sierpnia 2020 r., godz. 10:00 – 11:00

AGENDA SPOTKANIA:

Podczas spotkania zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • cel regulacji MDR i informacje ogólne,
  • jak rozpoznać schemat podatkowy (kryterium głównej korzyści, cechy rozpoznawcze),
  • schematy podatkowe na przykładach – które działania są, a które nie są schematem podatkowym,
  • podmioty zobowiązane do raportowania – terminy i obowiązki,
  • sposób raportowania schematów podatkowych,
  • sankcje i wskazówki, jak zminimalizować ryzyko.

Zapraszamy właścicieli firm, prezesów i dyrektorów finansowych, głównych księgowych, a także pracowników działów podatkowych i księgowych.

PRELEGENTKA:

dr Elżbieta Lis  – partner, doradca podatkowy, radca prawny w Andersen w Polsce

Przeprowadza audyty podatkowe nastawione na identyfikację ryzyka podatkowego lub optymalizację rozliczeń. Opracowuje procedury zarządzania ryzykiem podatkowym w przedsiębiorstwach. Powadzi audyty schematów podatkowych i wpiera przedsiębiorców w przygotowaniu i wdrożeniu procedur w zakresie MDR.  Specjalizuje się w przygotowywaniu skutecznych podatkowo strategii w zakresie nabywania i sprzedaży składników majątkowych oraz realizacji projektów podatkowych typu due diligence. Prowadzi szkolenia podatkowe w zakresie podatku CIT, VAT oraz MDR. Uczestniczka i prelegentka licznych szkoleń oraz konferencji krajowych i międzynarodowych. Autorka i współautorka licznych publikacji prasowych i książkowych na temat podatków pośrednich i podatku akcyzowego.

Webinarium organizowane jest przez Kancelarię Andersen w Polsce pod patronatem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Uczestnictwo w webinarium jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Warunkiem udziału w spotkaniu jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego znajdującego się poniżej.

REJESTRACJA:  https://kssse-mdr.gr8.com/

Po zarejestrowaniu się na webinarium poprzez powyższy link i potwierdzeniu subskrypcji, które zostanie przesłane na podany adres e-mailowy,  zostanie do Państwa wysłany automatycznie kolejny e-mail z informacjami o wydarzeniu. Prosimy ponownie zarejestrować się na wydarzenie klikając przycisk ‘zarejestruj się’ znajdujący się w e-mailu. Ponowna rejestracja pozwoli Państwu bezproblemowo wziąć udział w webinarium. Jeśli nie otrzymają Państwo e-maila z informacjami o wydarzeniu, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM i odczekanie 5 minut. Gdyby jednak potwierdzenie w dalszym ciągu do Państwa nie dotarło, zapraszamy do kontaktu z koordynatorem spotkania, w celu potwierdzenia statusu zgłoszenia. Kancelaria Andersen zastrzega sobie prawo do weryfikacji zgłoszeń, aby zapewnić zgodne z tematyką wydarzenia audytorium spotkania.

KWESTIE TECHNICZNE:

  • Do uczestnictwa w webinarium potrzebne jest stałe łącze internetowe. Prędkość łącza internetowego ma bezpośredni wpływ na to, w jakiej jakości będą Państwo słyszeć i widzieć prowadzących podczas spotkania online. Polecamy korzystanie z łącza o prędkości od 1 MB/sek.
  • Do odbioru webinarium najlepiej skorzystać z przeglądarek internetowych: Chrome lub Firefox, które są dedykowane do tego typu platform internetowych.
  • Prosimy o dostosowanie głośności swojego urządzenia lub zapewnienia sobie słuchawek.
  • Przed rozpoczęciem webinarium proszę o skorzystanie z linku, który otrzymali Państwo od organizatora webinarium. Należy go skopiować i wkleić w pasku adresu przeglądarki, a następnie wypełnić wymagane pola: imię i nazwisko oraz hasło.

Koordynator spotkania:

Magdalena Okaj (E: magdalena.okaj@pl.Andersen.com, T: +48 509 994 623).